Jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową?

Szukasz sposobów na redukcję tkanki tłuszczowej? Nie wiesz, które zapewniają wysoką skuteczność? Koniecznie zajrzyj do naszego tekstu, ponieważ może dostarczyć Ci wielu przydatnych informacji!

jak zredukować tkankę tłuszczową

Czym jest redukcja tkanki tłuszczowej?

Tkanka tłuszczowa jest swoistym magazynem ludzkiego organizmu. Przechowuje zapasy tłuszczu na tzw. trudniejsze czasy. Kiedyś ta funkcja pozwalała ludziom przetrwać okresy braku żywności. Dziś większość z nas nie ma tego typu problemów. Jednak jest to naturalna funkcja organizmu, która nie zanikła. Jeśli nie będziemy zwracać uwagi na codzienną dietę. W dodatku zlekceważymy swoje zapotrzebowanie kaloryczne, to odłoży się to właśnie w formie fałdek tkanki tłuszczowej. Najczęściej dotyczy to okolic brzucha. Jednak tkanka tłuszczowa odkłada się też na udach i pupie. Początkowo problem nie jest dokuczliwy. Z czasem nasze ciało zmienia się coraz bardziej, staje się mniej atrakcyjne. Dochodzi konieczność zmiany swojej całej garderoby. Oczywiście istnieją sposoby na to, by zatrzymać przybieranie na wadze. Jednym z nich jest redukcja tkanki tłuszczowej. Polega na podjęciu działań, które zatrzymają cały proces i pozwolą zachować optymalną masę ciała. Zatem jak zredukować tkankę tłuszczową? Mamy tak naprawdę dwie opcje. Możemy obniżyć kaloryczność diety, co poskutkuje tym, że organizm sięgnie po zmagazynowane zapasy tłuszczu i tutaj na pewno pomocny okaże się catering dietetyczny. Ewentualnie możemy wykorzystać ćwiczenia na zbicie tkanki tłuszczowej. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by oba rozwiązania ze sobą połączyć. Co więcej, regularna aktywność fizyczna i zdrowa dieta sprawią, że walka ze zbędnymi kilogramami będzie o wiele skuteczniejsza i zapewni szybsze efekty.

Wskaźnik PPM

Jak powinna wyglądać dieta na redukcji tkanki tłuszczowej?

Stawiając na personalizację w dietetyce jako klucz do sukcesu przy redukcji tkanki tłuszczowej, zachęcamy każdego, by zaczął od obliczenia swojego codziennego zapotrzebowania kalorycznego.

Najlepiej zrobić to bez uwzględniania aktywności fizycznej. W ten sposób dowiemy się, ile kalorii może zużyć nas organizm bez jakiegokolwiek wysiłku. Do obliczenia podstawowej przemiany materii (PPM) możemy użyć wzoru, który opracował Harris Benedict.

PPM mężczyzny = 66,47 + (13,7 x masa ciała w kg) + (5 x wzrost w cm] – [6,76 x wiek w latach]

PPM dla kobiety = 655,1 + (9,567 x masa ciała w kg) + (1,85 x wzrost w cm) – (4,68 x wiek w latach)

Tych wyliczeń potrzebujemy do ustalenia optymalnego deficytu kalorycznego. Niektórzy mogą spróbować oszacować go samodzielnie. Jednak skuteczniejsza jest redukcja masy tłuszczowej, gdy współpracujemy z ekspertami żywienia. Dlatego zachęcamy do skorzystania z usług dietetyka. To doświadczona osoba o szerokiej wiedzy i odpowiednich umiejętnościach. Bazując na naszym stanie zdrowia, wyznaczonych celach i predyspozycjach, wskaże sensowną wielkość deficytu kalorycznego. Poza tym to dietetyk jest w stanie pomóc przy układaniu diety. Musi być ona zdrowa, zbilansowana i różnorodna. Ważne jest bowiem dostarczenie organizmowi wszystkich składników z grupy mikro i makro, niezbędnych witamin i minerałów. Trudno ułożyć taki jadłospis bez odpowiedniej wiedzy. Dlatego pomocna może okazać się dieta pudełkowa, zwłaszcza od najlepszych firm cateringowych. One oddają do dyspozycji klientów doświadczonych dietetyków. Dzięki temu w jednym miejscu można liczyć na kompleksowe wsparcie.

Tłuszcz trzewiowy dieta

Tłuszcz trzewiowy jak się go pozbyć dietą?

Tkanka wisceralna jest rodzajem tkanki tłuszczowej, która otacza narządy wewnętrzne. Występuje naturalnie i jest bardzo potrzebna, ponieważ chroni narządy wewnętrzne przed upadkiem lub uciskiem. Jednak gdy przybieramy na wadze, to rośnie nie tylko tłuszcz wokół brzucha, ale też tłuszcz trzewny. Jest on niebezpieczny, ponieważ powoduje otłuszczenie organów wewnętrznych i poważne schorzenia. Dlatego powinniśmy zastanowić się nie tylko nad tym, jak spalić tłuszczyk z brzucha. Ważniejsze jest to, tłuszcz trzewiowy jak się go pozbyć. Na pewno należy odstawić żywność wysoko przetworzoną. Fast foody, cukry proste, tłuszcze trans i alkohol nie są wskazane. Za to warto przerzucić się na zdrową i wartościową dietę. Włączyć do codziennego menu dużą ilość zielonych warzyw i zdrowych tłuszczów omega 3. Pomocna jak zawsze okaże się dieta pudełkowa. Gwarantuje dostęp do smacznych i zbilansowanych posiłków, a przy tym zapewnia sporą oszczędność czasu.

ćwiczenia na redukcje

Jak schudnąć z tkanki tłuszczowej przy pomocy ćwiczeń?

Jak już było wspomniane, ćwiczenia sprawiają, że możliwa jest szybka redukcja tkanki tłuszczowej. Dlatego warto wprowadzić do swojej codzienności nieco więcej ruchu. Na początek mogą to być spacery i jazda na rowerze. Jednak z czasem warto rozszerzyć aktywność o zajęcia taneczne, ćwiczenia na siłowni lub trening w domu. W szczególności polecany jest trening interwałowy i tabata. Nie dość, że dobroczynnie wpływają na redukcję tłuszczu podskórnego, to również trzewnego.