Kalkulator BMI

Jeśli myślisz o diecie odchudzającej i zastanawiasz się, ile kalorii spożywasz w ciągu dnia, sprawdź kalkulator BMI. Wtedy dowiesz się, czy potrzebujesz deficytu lub nadwyżki.
Tym samym, będziesz lepiej zorientowany, na jakie posiłki możesz sobie pozwolić. Kalkulator kalorii nie tylko wskazuje podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne,
ale też ukazuje ilość kalorii doprowadzającą do przyrostu, jak i spadku masy ciała. 

Kalkulator BMI

Jak kontrolować swoją masę ciała?

Nie można zaprzeczyć, że kontrola wartości energetycznych spożywanych posiłków to szansa na uzyskanie wymarzonych celów sylwetkowych. Obliczenie wskaźniku masy ciała jest tutaj kwestią podstawową. Oblicz swoje BMI w poniżej zamieszczonym kalkulatorze, a przekonasz się, czy Twoja waga jest prawidłowa. Jeśli natomiast okaże się, że walczysz z nadwagą albo niedowagą, to możesz zareagować od razu. Odpowiednia masa ciała względem wzrostu to baza dla dobrego zdrowia i kondycji psychicznej. Utrzymanie BMI na dobrym poziomie pomaga pozbyć się nadwagi i jest skuteczne w profilaktyce wielu chorób.

Kalkulator BMI

Pomimo wzrastającej wiedzy na temat zdrowego odżywiania nadal sporo osób nie wie, jakie ma BMI. W rezultacie, nie orientują się, na czym powinno u nich bazować zdrowe odżywianie. Dlatego warto sprawdzić swoje BMI. Często jest to pierwszy krok do zmiany negatywnych przyzwyczajeń żywieniowych. Czymś istotnym jest to, aby BMI utrzymać na odpowiednim poziomie, ponieważ wówczas znikną obawy o swój stan zdrowia. Wpisz wobec tego odpowiednie wartości w kalkulator, aby poznać te informacje. Na tej podstawie możesz później poprowadzić dalsze rozmowy z ekspertem od żywienia. Szczególnie polecamy sprawdzenie BMI, kiedy ktoś po raz pierwszy planuje dietę oraz myśli o cateringu pudełkowym.

Kalkulator BMI to gwarancja szybkiego dookreślenia odpowiedniej masy ciała względem wzrostu. Umieść w nim odpowiednie wartości, żeby sprawdzić czy Twoja waga ciała jest w danym czasie prawidłowa. Dorosłe osoby, których waga jest adekwatna do wzrostu mieszczą się w przedziale od 18.5 do 24.99. Odchylenie w dół wskazuje na niedowagę, natomiast wartości powyżej 25 świadczą o nadwadze, a nawet o otyłości. Dążenie do odpowiedniej wagi zależy przede wszystkim od wskaźnika BMI, wobec czego dobrze jest go skontrolować przed rozmową z dietetykiem oraz przed ustaleniem planu żywieniowego. 

Poznając swoje BMI możesz podchodzić świadomie i racjonalnie do swojego codziennego odżywiania. Przyniesie to korzyści zarówno Twojej sylwetce, zdrowiu, jak i samopoczuciu. Sprawdź również kalkulator zapotrzebowania kalorycznego, jako uzupełnienie kalkulatora BMI.